RAFTING
10 godina najpopularnija aktivnost na Balkanu!
Zahvaljujući bistroj, brzoj vodi sa više od 50 bukova i netaknutim prirodnim okruženjem, na reci Tari su stvoreni idealni uslovi za vrhunski i nezaboravan doživljaj - RAFTING.
Spuštanje čamcima niz divlju reku je pravi izazov za avanturiste i ljubitelje prirode.
Posebno je atraktivna relacija Brštanovica - Šćepan polje u dužini od 20 km gde prolazite dvadesetak najatraktivnijih bukova. Jedan za drugim ređaju se Gornji Brštanovički, Borovi, Varda, Ćelije, Gornji i Donji Vjerinovića buk zatim Uzlup, Žanj, Ljutnica, Krsmanov kamen, Gornji i Donji buk, Šipčanica...


Gornji tok reke od mesta Šljivansko preko Radovan luke do Brštanovice je malo sporiji jer su bukovi manji, ali ćete ostati zadivljeni neverovatnom lepotom i divljinom prirode. U tom delu svojom lepotom posebno se izdvaja vodopad Bajlovića sige, te odmaralište Radovan luka.
Sezona počinje početkom maja i traje do polovine septembra. U maju i junu vodostaj reke je visok i zbog toga je ona veoma brza i tada je rafting i najzanimljiviji. U julu i avgustu vodostaj je niži ali je vreme toplije pa ima puno više kupanja, sunčanja i razne zabave na vodi.
To je jedinstven, uzbudljiv i bezbedan doživljaj na koji mogu da idu svi od 6 do 106 godina.

Kada kažemo reka Tara mislimo na kristalno čistu, tirkizne boje, planinsku reku koja nastaje od dve male reke, Opasnice i Veruše, na zapadnoj strani Komova u Crnoj Gori.
Sa svojim malim ali mnogobrojnim pritokama stvorila je rečni tok dužine 149 km i usekla najdublji i najlepši kanjon u Evropi i drugi u svetu. Kanjon dužine 96 km na pojedinim mestima dostiže do 1300 m visine i predstavlja jedinstven rezervat biljnog i životinjskog sveta i istovremeno je sa okolnim jezerima najveći rezervoar pitke vode u Evropi.
Poslednjih četrdesetak kilometara reka je granična linija između Bosne (Republika Srpska) i Crne Gore. Svoj put reka Tara završava na Šćepan Polju gde se spaja sa rekom Pivom stvarajući novu reku, Drinu.
Za spuštanje raftingom nije potrebno nikakvo prethodno iskustvo!
Spuštanje niz reku se obavlja profesionalnim gumenim čamcima specijalno napravljenim za rafting. Kamp Kalista poseduje 12 takvih čamaca što znači da u većini slučajeva broj ljudi na čamcu nikad ne prelazi 8 a to je veoma važno za udobno i bezbedno spuštanje
Naše čamce niz Taru spuštaju skiperi koji odlično poznaju ćudi reke. Pored toga što imaju dugogodišnje iskustvo Kalistini skiperi su vrlo simpatični i duhoviti momci koji znaju da zabave i nasmeju goste na čamcu.
Svi učesnici dobijaju neoprensko zaštino odelo, pojas za spasavanje, neoprenske čizme, kacigu i veslo.


Foto aparat ili kameru poneti obavezno!
Na čamac se mogu ukrcati deca starija od 6 godinQ u pratnji roditelja. U čamcu postoje vodootporne plastične vreće u koje se može staviti fotoaparat ili kamera, suva odeća ili neke druge stvari koje ne želite da se pokvase.